Jdi na obsah Jdi na menu

16.1.2010 2. místo v Benešově

17. 1. 2010

Náš první velký úspěch – stříbro z Benešova

V sobotu 16. 1. 2010 Draci nastoupili ke svému letošnímu prvnímu turnaji, který se hrál v Benešově, hrací doba 1 x 20 minut. Ročník narození 2004 a mladší. A dopadlo to…

Admira - Benešov 2:1
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu Benešovu, tohoto soupeře jsme již znali z přátelského utkání. Prvních pár minut se hra přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden z brankářů neměl moc práce. V šesté minutě se Admira dostává do šance – kopeme přímý kop, ale bohužel šanci kluci v gól neproměnili. Další útok přichází o minutu později, kdy se uvolnil Marek a s balonem se probojuje přes půl hřiště, ale opět gól nepadá. O minutu později Adam vychytává šanci Benešova. V 11. minutě po chybě brankáře Benešova, když míč chytl mimo poutové území do ruky, je nařízena penalta – kope Dan a skóruje. Další šance se nám otvírá ve 14. mimutě, kdy se uvolňuje po levé straně Matěj a skóruje. Po ztrátě balonu ve středu hřiště v 15. minutě se uvolňuje hráč Benešova a po úniku střílí na Adama - bohužel pro nás skóruje. V sedmnácté minutě se ještě pokoušíme o útok, ale bez výsledku. Konečné skóre 2:1 pro Admiru.

Admira - Bohemians 1905 1:1
K druhému zápasu jsme nastoupili proti Bohemians 1905 a od začátku to vypadalo na vyrovnaný souboj. První šanci jsme měli v druhé minutě, kdy se k míči dostává Míša, útočí na bránu, ale brankář chytá. Další šanci má v 7. minutě Matěj, ale střílí vedle. V 8. minutě se po autovém vhazování a naší chybě v obraně k míči dostává Bohemka a dává gól. Ale kluci se nevzdávají a tak po rohovém kopu soupeře se k míči dostává Tobiáš a po běhu přes celé hřiště zaslouženě skóruje – 1:1. V posledních minutách se dostáváme pod tlak, ale odoláváme a tak končí zápas remízou.

Admira - Dukla Praha 2:0
Ke třetímu zápasu jsme se postavili proti Dukle a kluci se činili. V páté minutě se po přetlačování na soupeřově polovině k míči dostává Matěj a skóruje. V deváté minutě se k míči dostává opět Matěj, ale tentokrát jde míč vedle. Další útok následuje v jedenácté minutě, kdy míč zpracuje Tomáš a po úniku přes celé hřiště střílí na bránu. Bohužel neskóruje, brankář Dukly vyráží na rohový kop, ale ani ten nepřináší šanci ke skórování. Ve čtrnácté minutě Dukla rozehrává přímý kop, nastřeluje našeho hráče a míče se ujme Tobiáš, střílí a skóruje. Dukla se ještě pokouší o útok, když se v devatenácté minutě zmocní míče v polovině hřiště, ale Adam v brance je bezchybný a tak se skóre již nemění. Zápas končí výhrou 2:0 pro Admiru.

Admira - ČAFC Praha 0:0
Posíleni obědem nastupujeme ke svému čtvrtému utkání proti Čafce. Celý zápas je vyrovnaný, jednou má šanci Admira, jednou Čafka. Zápas je plný pěkných akcí, našich i soupeře, ale brankáři jsou bezchybní, střely vyrážejí, nebo chytají a tak zápas končí spravedlivě remízou.

Admira - Slavia 2:1
K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti Slavii, ač to kluci netušili, měli jasnou medaili, jen nebylo rozhodnuto, jakou. Hra se zdá vyrovnaná, rozhoduje každá chybička, která bohužel přichází na naší straně, když v desáté minutě chytá míč Adam mimo pokutové území a rozhodčí nařizuje penaltu, kterou hráč Slavie proměňuje střelou k pravé tyči. Kluci se nevzdávají a přeci jen se dočkáme, i když až v osmnácté minutě, kdy se po rozehrání míče zmocní Matěj. Bohužel ještě neskóruje, což napravuje o malý okamžik později a skóre je srovnáno. V devatenácté minutě se po vhazování autu k míči dostává Tomáš a střílí vítězný gól. Slavii porážíme 2:1 a z Benešova si Draci zaslouženě odvážejí svoje první stříbrné medaile

Velký dík všem hráčům, trenérům, byl to opravdový fotbalový zážitek, je vidět, že když kluci hrají proti svým vrstevníkům, tak se jejich píle při tréninku vyplácí.